Gyárfás Ágnes: Fejezetek a magyar lélektanból

500 Ft

1946-ban kiadtak egy kis könyvet “A mai lélektan” címmel, melyben a magyar lélektan reprezentánsai írtak a lélektudomány fontos kérdéseiről, kiemelve ezen kérdéskörök magyar képviselőit. Az újságpapírra nyomott kis füzetnek már könyvtári példányai sem lelhetők fel, ezért gondoltuk, hogy a Miskolci Bölcsész Egyesület kézi könyvtárában még fellelhető példányt újra kiadjuk, kiegészítve az egyesületi pszichológus képzés három tanárának tanulmányával, melyek a kötet végén találhatók. Kötetünk kiadásának az a célja, hogy a magyar lélektudomány képviselőit és tudományos eredményeiket a pszichológus hallgatókkal megismertesse és kedvet fakasszon lelkükben a további elmélyült olvasáshoz és kutatáshoz. Meggyőződésünk, hogy az 1946 óta eltelt évtizedek nem kedveztek a magyar lélektudomány előrehaladásának. Ezért kötetünket egy sorozat első tagjaként adjuk kézbe és szerkesztjük a következő számot, melyben a magyar lélektudomány ma élő többi művelője kap szót.

Fejezetek a magyar lélektanból, Miskolci Bölcsész Egyesület, 2002, 121 oldal, puha kötés